Aktuality

Výzkum a vývoj – zahajujeme práce na projektu vývoje technologie denitrifikace vod z mořících zařízení

Zahajujeme výzkumné práce na novém projektu vývoje inovativní technologie denitrifikace odpadních vod, vznikajících při moření ušlechtilých ocelí. Tento projekt získal podporu a spolufinancování u Technologické agentury České republiky (TAČR). Cílem čtyřletého projektu je vyvinout technologii a technologické zařízení pro čištění vod s vysokým obsahem dusíku. Zařízení bude využívat pokročilých biotechnologických metod, bude vybavena vysokým stupněm automatizace s možností on-line monitoringu a správy.

Na výzkumu budou spolupracovat dvě špičková výzkumná pracoviště – společnost ORLEN UniCRE, Ústí nad Labem, a Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace na Technické univerzitě Liberec. Projekt je plánován na čtyři roky, vyvinuté technologie budou určeny zejména pro zahraniční zákazníky.

Veletrh wire Düsseldorf 2022 po covidové přestávce

Tradiční světový veletrh wire&tube Düsseldorf se po koronavirové přestávce opět konal v červnu 2022. Na tomto veletrhu se setkává doslova celý svět branže výroby a zpracování drátů a trubek. EKOMOR zde opět nechyběl. Intenzita zájmu a množství jednání s potenciálními zákazníky signalizuje obnovení investiční aktivity v oboru.

wire 2022 Meeting                    

Úspěšná recertifikace dle německého zákona o vodách

V posledním týdnu října 2021 jsme úspěšně prošli hloubkovou prověrkou celého systému řízení jakosti, provedenou německými inspektory TÜV NORD Systems. Obhájili jsme certifikát dle německého zákona o vodách (WHG) jako „Odborná firma“ („Fachbetrieb“), který nám umožňuje provádět dodávky a montáže našich technologií na území Německa. Oblast západní Evropy a zejména Německa je pro nás klíčovým trhem s mnoha referenčními dodávkami z minulosti a velkým potenciálem do budoucna.